Warto wiedzieć………. GRAFOLOGIA I PSYCHOGRAFOLOGIA

 

GRAFOLOGIA

GRAFOLOGIA – psychologiczna analiza pisma odręcznego pod kątem autentyczności.

Grafolodzy wspierają śledczych w wyjaśnianiu spraw kryminalnych, przedstawiają sugestie dotyczące stanu czyjegoś zdrowia, ich opinie są wykorzystywane w procesach rekrutacyjnych, etc. Eksperci twierdzą, że analizując tylko pismo, można wskazać 5000 cech osobowościowych piszącego!

PSYCHOGRAFOLOGIA

PSYCHOGRAFOLOGIA – analiza osobowości człowieka na podstawie charakteru jego pisma. Pozwala na zwiększenie samopoznania, ujawnienie talentów, obszarów blokujących, itp. Psychografolog potrafi określić, czy dana osoba ma np. predyspozycje kierownicze, czy jest obowiązkowa i odpowiedzialna. Za pomocą analizy pisma można także zbadać stopień zgodności partnerskiej. Ekspert psychografologii potrafi odczytać z odręcznego pisma około 300 cech i tym samym dokładnie scharakteryzować danego człowieka.

W prowadzonych sprawach kilkakrotnie korzystałem z pomocy grafologów. Dzięki temu, m.in. udało się doprowadzić do zakwestionowania testamentu sporządzonego, jak się okazało, przez osobę zaburzoną psychicznie. W innym przypadku, udowodniono sfałszowanie podpisu na bardzo ważnym dokumencie.

Grafologia i psychografologia to techniki śledcze, które warto i należy doceniać!

 

detektyw łódź, grafologia